Stanovení nebezpečného výrobku: náhradní náplň elektronické cigarety FREEZY JUICE Black Currant

Vytvořeno: 14. 2. 2020 Poslední aktualizace: 14. 2. 2020

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

 

FREEZY JUICE Black Currant

EAN: 8596690010006 (neexistuje)

 

Země původu dle značení: Rusko

Země původu dle dolepené etikety: Čína

Výrobce: производитель „ИП Томина Н.C.“ Россия, г.Лобня, ул. Подмосковная 11

Dovozce dle značení: Amedeo Gold s.r.o. (firma neexistuje)

Distributor: nezjištěn (prodejce nepředložil nabývací doklady)

Prodejce: Múza Fashion s.r.o., Studánky 25, 382 73 Vyšší Brod, IČO: 07073305  (prodejna: H&D Centrum, Studánky 25, 382 73 Vyšší Brod)

 

Popis: Výrobek v průhledné plastové lahvičce s bílým šroubovacím uzávěrem s dětskou bezpečnostní pojistkou byl ve výše uvedené prodejně uváděn na trh jako náhradní náplň elektronické cigarety. Na lahvičce je nalepen fialový obal, na kterém je uveden název výrobku, obrázek černého rybízu, objem náplně 100 ml, texty a upozornění psané azbukou, grafické symboly: černý vykřičník ve žlutém trojúhelníku, symbol 18+ v červeném kruhu, recyklační symbol a neznámý symbol kombinace písmen C a T. Na dolepené etiketě je uveden text náplň do elektronických cigaret, země původu, jméno neexistujícího dovozce, neexistující EAN kód, symbol 18+ v černém kruhu, recyklační symbol s údaji: 2 HDPE, černobílý symbol Zeleného bodu, symbol přeškrtnuté popelnice (nepatří do komunálního odpadu).

Riziko pro spotřebitele spočívá v náhodném požití obsahu náplně elektronické cigarety malými dětmi.  Podle Zprávy Evropské komise Evropskému parlamentu a Radě o možných rizicích pro lidské zdraví spojených s používáním opětovně plnitelných elektronických cigaret k většině případům otravy nikotinem oznámených toxikologickým informačním centrům došlo v souvislosti s tekutými náplněmi do elektronických cigaret. Požadavky na předběžnou opatrnost stanovené v § 3 odst. 6 a 7 vyhlášky č. 37/2017 Sb. mají za cíl neumožnit nadměrný obsah nikotinu v náplni, který může být v dostatečně vysokých dávkách také akutně toxický (smrtelný) při všech způsobech expozice.

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

 

Přílohy