Stanovení nebezpečného výrobku: náhradní náplň elektronické cigarety E-liquid Peach 18mg

Vytvořeno: 30. 3. 2020 Poslední aktualizace: 30. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

 

 

E-liquid Peach 18mg

 

Země původu/výrobce/dovozce: neuvedeno

Dstributor: Boris Zanki, Rostislavovo náměstí 2347/5a, 612 00 Brno – Královo Pole, IČO: 65304365

Dodavatel (dle předložené faktury): Yaoran Electronic Technology Co., Ltd. Yaoyu Group Zone Dongming Town Huiyang Disrict Huizhou China

Prodejce: Boris Zanki, Rostislavovo náměstí 2347/5a, 612 00 Brno – Královo Pole, IČO: 653 04 365 (prodejna: mobilmaniax, Josefská 427/16, 602 00 Brno)

 

Popis: Výrobek je zabalen do vnějšího i vnitřního obalu. Vnější obal tvoří papírová krabička hnědo-oranžové barvy. Vnitřní obal je průhledná plastová lahvička s bílým šroubovacím uzávěrem a dětskou bezpečnostní pojistkou. Výrobek byl ve výše uvedené prodejně uváděn na trh jako náhradní náplň elektronické cigarety. Na lahvičce je nalepena hnědo-oranžové etiketa s názvem výrobku „E-liquid Peach 18mg“, s texty v anglickém jazyce a údajem 10 ML. Na vnějším obalu je uveden název výrobku, anglické texty, údaj 10 ML, piktogram zobrazující lebku a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnému prostředí (piktogram „basketbalisty“). 

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že informace o výrobku nejsou dostupné v českém jazyce a není znám způsob použití výrobku. Výrobek obsahuje nebo může obsahovat nikotin tj. návykovou a akutně toxickou látku při všech způsobech expozice v dostatečně vysokých dávkách, přičemž z obalu výrobku spotřebitel není informován o bezpečném používání výrobku. Před uvedením náhradní náplně elektronické cigarety na trh předkládá výrobce nebo dovozce Evropské komisi o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

 

Přílohy