Stanovení nebezpečného výrobku – HARPAGO ČERTŮV DRÁP, PROFESIONAL, ORIGINÁLNÍ BYLINNÁ RECEPTURA

Vytvořeno: 29. 1. 2015 Poslední aktualizace: 29. 1. 2015

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

 

HARPAGO ČERTŮV DRÁP, PROFESIONAL, ORIGINÁLNÍ BYLINNÁ RECEPTURA, 500 ml

EAN: 8594057442019 (kód patří firmě GRANEO s.r.o.)

 

Výrobce/ Země původu: DEENS 2000 s.r.o., Petržílkova 2570, 158 00 Praha 13 – Stodůlky, IČ: 26032473 (podnikatel ukončil činnost v režimu živnostenského zákona – údaje o subjektu jsou platné ke dni zániku posledního živnostenského oprávnění)/ Česká republika

Distributor: neuveden

Prodejce: Sinh Duong Kim, Husova 256, 417 05 Osek, IČ: 63635275, (prodejna: Obchodní dům (Textil,  obuv, drogérie, dárkové zboží, kojenecké zboží, domácí potřeby, hračky), Tyršova 683, Osek)

 

Popis: Jedná se o kosmetický přípravek (vínově červený gel) uložený v plastové průhledné dóze o objemu 500 ml s bílým víčkem s obrázkem dvou fialových květů. Na etiketě meruňkové barvy se kromě názvu výrobku nacházejí pokyny k použití a další upozornění, název a adresa výrobce, (EAN) čarový kód, informace o složení a době použitelnosti výrobku (symbol „otevřeného kelímku“), piktogram druhu použitého materiálu a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Na obale uvedená odpovědná osoba již neexistuje.

 

Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky
nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

 

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

 

 

 

 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy