Ministerstvo zdravotnictví nově přechází na doménu mzd.gov.cz. Více informací.

Ministerstvo zdravotnictví stejně jako další státní úřady a instituce přechází na jednotnou doménu gov.cz

Vytvořeno: 26. 3. 2024 Poslední aktualizace: 26. 3. 2024

Zajištění maximální míry kybernetické bezpečnosti, ale také významné úspory, vyšší uživatelská přívětivost a důvěryhodnost jsou důvodem, proč státní úřady a instituce postupně přecházejí na jednotnou státní doménu gov.cz.

Záměr přejít pod jednotnou státní doménu schválila vláda Petra Fialy v lednu 2023, v polovině srpna loňského roku pak odsouhlasila harmonogram změn. Důvodem je snaha o maximální zvýšení kybernetické bezpečnosti e-governmentu včetně poštovních schránek orgánů státní správy, ale také nemalé finanční úspory, které přinese centrální správa domény pro všechny státní úřady a instituce. Výrazně se tím omezí riziko nejrůznějších podvodů, zvýší se důvěryhodnost webových stránek, a to především u jejich zahraničních návštěvníků. Změna by měla zajistit také větší uživatelskou přívětivost a postupnou jednotnou prezentaci webových stránek státu a také sjednocení e-mailových adres úředníků.

Na novou jednotnou doménu již přešla většina ministerstev a dalších státních institucí, například Národní bezpečnostní úřad, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Národní sportovní agentura či Správa státních hmotných rezerv. Jednotnou doménu .gov. už používá také mnoho států Evropské unie a NATO.