Ministerstvo zdravotnictví se připravuje na open data

Vytvořeno: 3. 5. 2018 Poslední aktualizace: 3. 5. 2018

Ministerstvo naplňuje dlouhodobý trend a zároveň svůj cíl v otevírání úřadu široké veřejnosti a připravuje se na systém otevřených dat. Otevřená data (anglicky Open data) jsou informace a data zveřejněná na internetu, která jsou úplná a snadno dostupná komukoliv. Tento způsob zveřejňování informací zpětně pomáhá zlepšovat hospodárnost nakládání s veřejnými zdroji.

Prvním krokem v publikaci dat budou daňové doklady (faktury). Ty by se měly zobrazit v plánovaném katalogu otevřených dat Ministerstva zdravotnictví a zároveň v aplikaci Supervizor (http://data.mfcr.cz/supervizor/), která přehledným a jednoduchým způsobem zobrazuje a třídí data několika ministerstev již nyní (aplikace byla vyvinuta týmem z Ministerstva financí).

Vyzýváme proto všechny zájemce o data týkající se Ministerstva zdravotnictví a jím přímo řízených organizací, aby své nápady a žádosti posílali emailem na adresu: opendata@mzcr.cz. Všechny podněty budou zváženy a jejich výběr představen v plánovaném publikačním plánu otevřených dat.