Ministerstvo zdravotnictví odstartovalo hlavní část očkovací kampaně Očkujeme se pro život beze strachu

Vytvořeno: 6. 10. 2022 Poslední aktualizace: 6. 10. 2022

 

 

Ministerstvo zdravotnictví spouští hlavní část očkovací kampaně. Ta je zaměřena obecně na podporu očkování, tedy nejen na očkování proti covid-19.

 

První fáze kampaně na podporu očkování proti covid-19 byla zahájena v srpnu, a to především na sociálních sítích. Její podzimní a hlavní fázi spouští ministerstvo dnešním dnem. Tato část kampaně proběhne ve veřejných sdělovacích prostředcích i na outdoorových plochách. Je načasována před očekávanou podzimní vlnou covid-19, a také v okamžiku, kdy jsou v celé republice k dispozici nejnovější očkovací látky. Vizuální podobu kampaně navrhla a připravila agentura McCann Prague, nákup mediálního prostoru zajišťuje agentura Remmark. Součástí kampaně jsou vizuály pro očkovací místa, návrhy inzerátů, a především televizní a rozhlasové spoty se známým hercem Petrem Čtvrtníčkem, který má sám s covidem vlastní zkušenosti. Kampaň je zaměřena ale i na podporu očkování obecně s důrazem na prevenci.

 

„Přeočkovat se druhou posilovací dávkou u praktiků nebo v sítí očkovacích míst mohou lidé od 12 let, a to i bez objednání. V současné chvíli máme k dispozici nejnovější varianty vakcín proti covid-19. Očkování chrání proti vážnému průběhu tohoto onemocnění,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Přeočkování je prováděno mRNA vakcínami Comirnaty a Spikevax a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

 

“Oslovil jsem herce Petra Čtvrtníčka a jsem rád, že se stal hlavní tváří naší informační a osvětové kampaně. Petr si sám prošel těžkým průběhem onemocnění covid-19, o což se prostřednictvím této kampaně chce podělit. Kampaň představuje i další skutečné příběhy osob, které mají svou vlastní zkušenost s epidemií covid-19,” komentuje kampaň ředitel komunikace Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

 

Důležitou součást kampaně je i důraz na prevenci. Zejména jde o dodržování hygienických zásad obvyklých pro sezónu respiračních infekcí, tj. dodržování rozestupů, nošení ochrany dýchacích cest v nedostatečně větraných místech s větším výskytem osob, ve zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory a další základní opatření respirační hygieny a v neposlední řadě i ohleduplnosti k ostatním. 

 

„Očkování doporučujeme zejména osobám starším 60 let, chronicky nemocným a dalším osobám s vyšším rizikem závažného průběhu. Covid-19 je stále mezi námi a představuje riziko pro veřejné zdraví. Vakcinace neslibuje konec covidu, ale očkováním jsme dokázali “zkrotit” i jiná onemocnění, pomozte nám “zkrotit” i covid. Chceme přesvědčit občany, aby se nechali očkovat pro své zdraví, čímž předejdeme zahlcení nemocnic i vážným zdravotním rizikům. Očkování chápeme jako základní nástroj ochrany před těžkým průběhem covidu-19 a jeho zdravotními i celospolečenskými riziky,” uzavírá náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic.