Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Vytvořeno: 25. 10. 2022 Poslední aktualizace: 18. 8. 2023

Dobrovolnický program ve Fakultní nemocnici s názvem DobroCentrum u sv. Anny vznikl v roce 2015, jako snaha o zlepšení psychické kondice našich pacientů. Jelikož věříme, že dobrý duševní stav nemocného je klíčový pro celkové uzdravení, začali od října 2015 dobrovolníci pravidelně navštěvovat Doléčovací a rehabilitační oddělení naší nemocnice. V roce 2016 se aktivity DobroCentra rozšířily i na další oddělení, II. Interní kliniku, Kliniku tělovýchovného lékařství a rehabilitace a I. Neurologickou kliniku. V roce 2021 se mezi zapojená oddělení zařadila i Neurochirurgická klinika.

Dobrovolníci s pacienty hrají společenské hry, chodí na procházky, předčítají, nebo si s nimi jen tak povídají. Také se zapojují do nejrůznějších jednorázových akcí, které organizujeme na odděleních (divadelní představení, hudební vystoupení, autorská čtení, tvořivé dílny, besedy o cestování, adventní zpívání apod.) i mimo ně (propagace dobrovolnického programu na středních a vysokých školách, sbírky pomůcek pro tvořivé dílny, prezentace programu veřejnosti, spolupráce na preventivních programech apod.).

Zaujala Vás možnost stát se dobrovolníkem ve zdravotnictví? 

Pokud je Vám 18 let, máte čistý trestní rejstřík, jste komunikativní, nebojíte se kontaktu s lidmi v nemocničním prostředí, máte dostatek volného času a chuť zapojit se do dobrovolnických aktivit, jste ochotní spolupracovat s koordinátory a respektovat nastavená pravidla, neváhejte se nám ozvat na našich webových stránkách zde.

Kontakt
Mgr. Svatava Kalná, mob.: 603 177 556svatava.kalna@fnusa.cz