Fakultní nemocnice Plzeň

Vytvořeno: 15. 8. 2022 Poslední aktualizace: 18. 8. 2023

Dobrovolnictví a charitativní činnost provází lidstvo už tisíce let, dá se říct, že dobrovolnictví provází člověka od nepaměti. Dobrovolníkem se nemusí člověk stát pouze v případě, že je zapojen do nějakého organizované skupiny. Roli dobrovolníka si každý z nás, ve svém životě, určitě prožil. Jedná se o jakoukoli pomoc, kterou nabídneme potřebnému nezištně a v pravou chvíli. Dobrovolník je jedinec, který bez nároku na odměnu poskytuje cokoli ze svého lidského potenciálu ve prospěch druhých. Dobrovolníci často popisují svoji motivaci tak, že by rádi byli užiteční a chtějí, aby jejich pomoc byla smysluplná. Mají radost, že mohou rozdávat či být součástí řešení problémů a tím pomáhat ostatním. Dobrovolnictví jim přináší vnitřní uspokojení, získávají nové zkušenosti a dovednosti. 

Ve Fakultní nemocnici v Plzni již řadu let pracují na všech standardních lůžkových odděleních dobrovolníci, kteří jsou v rámci nemocnice organizováni pod záštitou spolupracujících organizací TOTEM, z.s. a DoRa, z.s. Ve smluvní spolupráci s partnery pak zajišťujeme evidenci dobrovolníků, jejich vstupní školení, edukaci, záštitu a supervizi. Pokud má kdokoliv zájem pracovat v naší nemocnici na dobrovolnické bázi, přinášet radost dospělým i dětem, může kontaktovat níže uvedená sdružení a dostane veškeré potřebné informace vztahující se k této činnosti.

Pokud máte zájem o dobrovolnickou činnost, neváhejte nás kontaktovat.
Jaké dobrovolníky hledáme? Starší 18 let věku, morálně a trestně bezúhonné, s citlivou duší a láskou k lidem.

 

Kontakt

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.Kaznějovská 1517/51, 323 00 Plzeň-Bolevec, www.totem-rdc.cz, totem@totem-rdc.cz, tel.: 377 260 425, mob.: 736 489 755.

DoRA – Dobrovolnická Regionální agenturaBrněnská 14; 323 00 Plzeň, www.doraplzen.cz, info@doraplzen.cz.