Ing. Helena Rögnerová – vrchní ředitelka pro ekonomiku a zdravotní pojištění

Vytvořeno: 2. 1. 2023 Poslední aktualizace: 30. 10. 2023

Ing. Helena Rögnerová vystudovala ekonomiku a řízení vnitřního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od 90. let se aktivně věnuje studiu managementu se zaměřením na zdravotnický management a přednáší toto téma na různých konferencích.
V minulosti působila mj. v plánovacím oddělení Státního ústavu národního zdraví v Praze, kde se podílela na sestavování a sledování rozpočtu a financování celého ústavu, pracovala jako vedoucí cizineckého oddělení Nemocnice s poliklinikou Na Homolce či odpovídala za oceňování zdravotních rizik pojištěnců v První americko-české pojišťovně. V letech 1996 – 1999 řídila Fakultní nemocnici v Praze – Motole, za což získala ocenění Manažerka roku 1999. V období let 2000 až 2006 byla nezávislou senátorkou, po skončení mandátu pak ředitelkou Rehabilitační kliniky Malvazinky a zároveň jednatelkou holdingu společností se zahraniční majetkovou účastí – Mediterra s. r. o., VAMED CZ, s. r. o, a členkou představenstva ALMEDA, a. s.

Na Ministerstvu zdravotnictví ČR působí od roku 2012 nejprve jako ředitelka Odboru dohledu nad zdravotním pojištěním, v krátkém období od října 2013 do února 2014 a znovu od října 2018 zastávala funkci náměstkyně ministra. V souvislosti se změnou služebního zákona je od ledna 2023 vrchní ředitelkou pro ekonomiku a zdravotní pojištění.

Helena Rögnerová hovoří aktivně anglicky, pasivně ovládá němčinu, ruštinu a španělštinu. Není členem žádné politické strany. Je vdaná, má dvě dospělé dcery. Zajímá ji literatura, politika a ekonomika, ráda se věnuje sportu – lyžování, tenisu, turistice a cyklistice.